Loading…
26-07-2015
Türkiye - Kayseri - Erciyes
Erciyes Kuzey Yüzü
Dağcılık
Düşme
Çıkışta
3
1
-
Kaza, kazazedenin Sütdonduran bölgesinde buzuldan kayıp düşmesi sonucu gerçekleşmiştir.

Düşmeye bağlı olarak kafada ağır yaralanma meydana gelmiştir. İhbar üzerine Kayseri Afet Koordinasyon Merkezi'ne bağlı helikopter ambulans, Talas'dan havalanarak kazazedeyi düştüğü yerden almıştır. Ancak Ayşe Erdem'in hayatı kurtarılamamıştır. 

Olayın basına yansımış hali olduğu gibi alıntılanmıştır;

"Söke’den Kayseri Erciyes’e tırmanış için giden Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi 3 dağcıdan biri olan 53 yaşındaki Ayşe Erdem, tırmanış sırasında geçirdiği kaza sonucu hayata veda etti.
 
Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Geleneksel Süt Donduran Zirve Tırmanışından üzücü bir haber geldi. Söke’yi temsilen tırmanışa katılan üç sporcudan biri olan Ayşe Erdem (53), Erciyes Kuzey rotası (Süt Donduran) tırmanışı sırasında elim bir dağ kazası sonucu hayatını kaybetti. Sosyal kişiliği ile tanından Ayşe Erdem’in vefatı üzüntü Söke’de büyük üzüntü yarattı.
 
“ERCİYES BEKLE BENİ”
 
Kayseri yürüyüşünün heyecanını çok önceden hissetmeye başlayan Ayşe Erdem, sosyal paylaşım sitesinde profil resmine “Erciyes Bekle Beni” yazdı. Ayşe Erdem, Cuma Akşamı Söke Santral Garajından neşe ve heyecan içinde birlikte yola çıktığı Söke Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü üyesi arkadaşları Adem Gümüşsu ve Nalan Uysal ile birlikte geriye dönemedi.
 
Kuşadası’nın Güzelçamlı beldesi’nde hayatını sürdüren Ayşe Erdem’in cenazesi Kayseri’den Federasyon Temsilcisi eşliğinde Adapazarı Akyazı’da bulunan Ailesi’ne teslim edilecek. Cenazenin ikindi sonrasında son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Kaynak: www.milliyet.com.tr  "
  • Ayşe ERDEM
    1962
    2 yıl
    Düşme
Top