Loading…
12-02-2017
Türkiye - Bursa - Kestel
Çobankaya - Zeyniler Köyü arası
Yürüyüş
Düşme
İnişte
13
1
-

Yürüyüş amacıyla bölgede bulunan 13 kişilik bir ekibin üyesi olan emekli öğretmen Yıldırım Doğan'ın yaşadığı kazaya ilişkin bilgiler kaynak belirtilerek alıntılanmıştır;

Hürriyet'te yer alan açıklama;
http://www.hurriyet.com.tr/uludagda-300-metre-yuvarlanan-emekli-ogretmen-oldu-40363512

"Uludağ'da 300 metre yuvarlanan emekli öğretmen öldü
ULUDAĞ’dan arkadaşlarıyla birlikte inerken, dengesini kaybederek yaklaşık 300 metre yuvarlanan emekli öğretmen 75 yaşındaki Yıldırım Doğan yaşamını yitirdi.
Bursa’dan yürüyüş amacıyla erken saatlerde 13 arkadaşıyla birlikte Uludağ’a çıkan emekli öğretmen Yıldırım Doğan,
Çobankaya’daki patika yoldan inmeye başladı. Çobankaya ile Zeyniler köyü arasındaki bölgede buzlanma yüzünden dengesini kaybeden Doğan, yamaçtan aşağıya doğru yaklaşık 300 metre yuvarlandı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine Jandarma arama kurtarma ve 112 Acil Servis ekipleri bölgeye ulaştı. Ekiplerin müdahale ettiği Doğan’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.
Uzun yıllardan beri Uludağ’da yürüyüşlere katıldığı ve deneyimli olduğu belirtilen Yıldırım Doğan’ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmaya başlandı.
İzinsiz çıktıkları iddiası;
Bursa Jandarma
Komutlanlığı ekipleri, Yıldırım Doğan’ın, Uludağ’dan inerken dengesini kaybedip yaklaşık 300 metre yuvarlanarak yaşamını yitirdiği olayla ilgili açıklama yaptı. İhbarla birlikte önce olay yeri keşfi yaptıklarını, ardından da operasyonu gerçekleştirdiklerini belirten ekipler, Yıldırım Doğan ve beraberindekilerin, yürüyüş yapmak için Milli Parklar Müdürlüğü’nden izin ve alan kılavuz almadıklarını söyledi. "

 

Outdoor Haber'de yer alan açıklama;
https://www.outdoorhaber.com/haberler/uludagda-talihsiz-kaza

"Bursa’da bugün yaşanan talihsiz kazada 75 yaşındaki Yıldırım Doğan Çobankaya mevkinde yaklaşık 300 metre düşerek hayatını kaybetti. Zeyniler köyüne ve ardından Bursa Merkez’e inmek isteyen BÖÇDAĞ (Bursa Özgür Çevre Dağcılık) grubuna bağlı doğa severler Çobankaya’dan alçalmaya başladı. Yer yer buz olan, kuru havalarda klasik bir doğa yürüyüş parkuru olan bu güzergahta Yıldırım Doğan ayağının kayması sonucu yaklaşık 300 metre düştü. Büyük olasılıkla kaza Sarıalan-Teferrüç arasında bir noktada gerçekleşti. Yıldırım Doğan’ın yuvarlanarak düştüğünü gören arkadaşları Jandarma, 112 ve kurtarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri Doğan’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.
Çevresi tarafından çok sevilen bir insan olan Yıldırım Doğan’a rahmet, ailesi ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Yıldırım Doğan’ı sevenlerin, sevdiği bir işi yaparken hayatını kaybettiğini düşünerek teselli bulmasını umuyoruz


Ayrıca:

http://www.yenimarmaragazetesi.com/makale/yildirim-dogan-yildizlarin-yanindan-sonsuzluga-tirmaniyor/

  • Yıldırım Doğan
    1942
    -YOK-
Top