Loading…
22-05-2017
Türkiye - Niğde - Aladağlar
Cımbar Vadisi - Tekepınarı yakınları
Bilinmiyor
Bilinmiyor
Çıkışta
1
1
-

Aladağlar Cımbar bölgesindeki faaliyeti sırasında meydana gelen kaza sonucu hayatını kaybeden Serdar Ayrılmaz ile ilgili haberler kaynak belirtilerek direkt alıntılanmıştır.

Zirve Dağcılık
http://zirvedagcilik.com/

“Zirve Dağcılık İstanbul Şubesi üyemiz Serdar Ayrılmaz abimiz Aladağlar, Cımbar Vadisinde tırmanış yaparken geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan Rahmet , acılı yakınlarına ve Dağcılık camiasına sabır diliyoruz. Mekanı Cennet Olsun ...”


 

NTV
http://www.ntv.com.tr/turkiye/demirkazik-daginda-kaybolan-dagci-olu-bulundu,tmZcWt5NV0qK7QWVB8yQag

“Niğde'de Demirkazık Dağı'na tırmanırken kaybolan 56 yaşındaki dağcı Serdar Ayrılmaz ölü bulundu. Ayrılmaz'ın, kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği belirlendi.

Niğde'nin Çamardı ilçesindeki Demirkazık Dağı'na tırmanan ve kaybolduğu bildirilen dağcı ölü bulundu.
Jandarmayı arayan dağcı Serdar Ayrılmaz'ın (56) ailesi, dün Demirkazık Dağı'na tırmanan Ayrılmaz'dan haber alamadıklarını bildirerek yardım istedi.
Jandarma ekipleri, AFAD, UMKE ve AKUT'un desteğiyle dağda arama çalışması başlattı. Bir askeri helikopter de Ayrılmaz'ın tırmanış güzergahını taradı.
Arama çalışmalarında Ayrılmaz'ın cep telefonundan alınan sinyalle bulunduğu bölge tespit edildi.  Cımbar Vadisi'nde cesedine ulaşılan Ayrılmaz'ın, kayalıklardan düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Hava muhalefeti nedeniyle ara verilen çalışmaların yarın sabah yeniden başlatılarak, cesedin bulunduğu yerden alınacağı öğrenildi.

KAYA KÜTLESİ KOPMUŞ

AKUT gönüllüsü Nedim Urcan, dün saat 20.00 sıralarında kazazedenin ağabeyinin kendisini arayarak kaza bilgisini verdiğini aktardı. 
Ayrılmaz'ın çok dağ tırmanışı yapan biri olduğunu dile getiren Urcan, "Düzenli tırmanış yapan bir arkadaş. Bu konuda da oldukça yetkin bir arkadaş. Girdiği rota da kendi seviyesini geçen bir rota değil. Yukarıda yürüyüş yapan yabancı misafirlerimizin gördüğüne göre 1 metre büyüklüğündeki kaya kütlesinin kopması sonucu düşüyor" dedi.
Yağmur beklendiği için ekibi tehlikeye atmamak adına kazazedenin cesedinin olduğu yerde bırakılacağını belirten Urcan, "Yaklaşık 180-200 metre kadar indirmemiz lazım. Bu, ekibi tehlikeye atacak bir durum. Hayati tehlike olsaydı bunlar mutlaka yapılacaktı. Hava şartları düzeldiği zaman, muhtemelen yarın sabah saatlerinde askeri helikopterle alınmaya çalışılacak" diye konuştu.”


 

Ajans Niğde

http://www.ajansnigde.com/kayip-dagci-olu-olarak-bulundu_d82825.html

 

“Kayıp Dağcı Ölü Olarak Bulundu

Niğde'de Demirkazık Dağı'na çıkan ve dün gece saat 22.00'den itibaren kendisinde haber alınamayan 56 yaşındaki Serdar Ayrılmaz, ölü olarak bulundu. 

Niğde'deki Aladağlar bölgesindeki Demirkazık Dağı'na çıkan 56 yaşındaki profesyonel dağcı Serdar Ayrılmaz'dan dün gece saat 22.00'den itibaren haber alınamayınca, AFAD, UMKE ve jandarma ekipleri tarafından arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.

Ayrılmaz'ın cep telefonundan alınan sinyalin olduğu bölgede yoğunlaşan arama kurtarma çalışmalarına askeri helikopter de katıldı. Yaklaşık 15 saat süren arama kurtarma çalışmaları sonrasında ekiplerin Serdar Ayrılmaz'a ulaştığı ve hayatını kaybettiği belirlendi. “
 

  • Serdar Ayrılmaz
    1961
    -YOK-
Top