Loading…
28-05-2017
Türkiye - İzmir - Bozdağ
Kaynaklar Tırmanış Bölgesi
Kaya Tırmanışı
Düşme
Bilinmiyor
Bilinmiyor
1
-

Belirtilen bölgede dengesini kaybederek düşen 33 yaşındaki Leyla Kara’yla ilgili haberler kaynak belirtilerek direkt alıntılanmıştır.

Hürriyet:
http://www.hurriyet.com.tr/genc-dagcidan-aci-haber-40472899

«İzmir'in Buca İlçesi’nde, tırmanış yaptığı sırada iddiaya göre fotoğraf çekmek isterken, dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten düşüp hayatını kaybeden 33 yaşındaki Leyla Kara’nın doğa aşığı bir sporcu olduğu ortaya çıktı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bir şirkette çalışan Kara’nın 6 yıldır tırmanış sporu yaptığı belirtildi. Olay, dün akşam Kaynaklar Mahallesi’ndeki kaya tırmanışı alanında meydana geldi. Arkadaşları ile kaya tırmanışı yapmak için tırmanış bölgesine giden gelen Leyla Kara,ÿtırmanış yaptığı sırada iddiaya göre fotoğraf çekmek isterken dengesini kaybederek yaklaşık 10 metre yükseklikten kayalık zemine düştü. Kara’nın arkadaşları durumu sağlık ve Jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri yaptığı kontrolde, Kara’nın öldüğünü belirledi. Talihsiz kadının cesedi, savcının incelemesinin ardından otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.


 

"DOĞA AŞIĞI BİRİYDİ"

İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’ndan babası Hüseyin Kara, ağabeyi Hasan Kara ve yakınları tarafından cenazesi alınan Kara’nın 6 yıldır tırmanış sporu yaptığı belirtildi.

Anne Fevziye Kara’nın ise acı olayı duyduktan sonra fenalaştığı belirtildi. Tatillerinde arkadaşlarıyla sürekli kamplara katılan ve tırmanış yapan Kara’nın dayısı 49 yaşındaki Mehmet Ergin, yeğeninin tırmanış konusunda deneyimli bir sporcu olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Arkadaş grubuyla 5- 6 yıldır sürekli tırmanış yapardı. Tırmanış sırasında 10 metre yükseklikten dengesini kaybedip önce bir kayanın üzerine düşmüş. Nedenini şuan bizde bilmiyoruz. Daha sonra da yere düşmüş. Arkadaşları jandarmaya sağlık ekiplerine haber vermiş. Kamp grubunda doktor arkadaşı ilk müdahaleyi yapmış. Sağlık ekipleri olay yerinde müdahale etmiş fakat nabız alamamışlar. Sporu çok seven biriydi. 5 kardeşi vardı. Öyle ki kardeşlerini bile götürürdü. Kendi ruhundaki spor aşkını onlara da aşılamak isterdi. Kaybettiğimiz için üzgünüz. Gencecikti daha.
HERKESE YARDIM EDEN BİR MELEKTİ
Leyla Kara’nın insanı seven biri olduğu belirten teyzesi Sariye Yıldırım ise, "Leyla’m dağı seven, insanı seven biriydi. Yürürken bile uçardı. Heyecan doluydu. O kadar yorgun olduğunda bile rahatlamak için giderdi. ’Teyze ben rahatlayıp geleyim’ derdi. İnsanlara hayvanlara yardım eden melekti. Gelinlik bile giyemedi" diye konuştu. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda bir şirkette çalışan ve bekar olduğu öğrenilen Leyla Kara ikindi namazına müteakip Gaziemir İlçesi İsyan Camii’nde son yolculuğuna uğurlanacak

  • Leyla Kara
    1984
    -YOK-
Top