Loading…
15-10-2017
Türkiye - Antalya - Olympos
Antalya - Olympos
Kaya Tırmanışı
Düşme
Çıkışta
2
1
-

Antalya’nın Kumluca ilçesinde Olympos'taki kaya tırmanış şenliği sırasında dengesini kaybedip düşen Dağcılık Federasyonu Karabük Temsilcisi 22 yaşındaki Cansu Nur Özkalp ile ilgili basında yer alan haberler kaynak gösterilerek alıntılanmıştır.

Türkiye Dağcılık Federasyonu
https://www.tdf.gov.tr/vefat-ve-bassagligi-9/

"Vefat ve Başsağlığı
Federasyonumuz Karabük İl Temsilcisi, Spor Tırmanış 1. Kademe Antrenörü ve Sporcumuz Cansu Nur Özkalp Antalya’da gerçekleştirdiği tırmanış esnasında geçirmiş olduğu elim bir kaza sonrasında hayatını yitirmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesinin ve camiamızın başı sağolsun.
Adın gibi Nurlar İçinde Yat Cansu Nur…
Türkiye Dağcılık Federasyonu"

Milliyet: 
http://www.milliyet.com.tr/kaya-tirmanisinda-dusen-cansu-oldu-gundem-2537346/

"... ‘Kafasını Çarptığı için Bilincini Kaybediyor’
Cansu Nur Özkalp ile tırmanış yapanlardan Veli Koçak, "Lider tırmanışı yaparken dengesini kaybetti, geriye düştü. İpin yaklaşık 1 metrelik boşluğu var. Arkadan başını kayaya çarptı. Aşağı düşmedi. Askıda kaldı. Kayalıktayken sırt üstü kafasını kayaya vurdu" diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Dağcılık Topluluğu'nun öğretim danışmanı Alkan Uğurlu da Adli Tıp Kurumu'na geldi. Uğurlu, "Genç bir arkadaşımız. Tırmanış yaparken ufak bir düşüş yaşıyor. Tırmanışta olabilen bir durum. Fakat kafasını çarptığı için bilincini kaybediyor ve müdahale ediyorlar. Hastaneye kaldırılıyor ama her türlü müdahaleye rağmen maalesef kurtarılamıyor. Acımız büyük" dedi.

'Cenaze Ankara'ya Götürülüyor'
Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metal Malzemeleri Mühendisliği İngilizce Bölümü öğrencisi olan Cansu Nur Özkalp'in kısa süre önce Dağcılık Federasyonu Karabük Temsilciliği görevine getirildiği belirtildi. Ailenin iki kızından büyüğü olan Cansu Nur Özkalp'in cenazesi morgdan alınarak Ankara'ya doğru yola çıktı. Özkalp'in cenazesinin ailenin isteğine bağlı olarak Yenimahalle Karşıyaka Mezarlığı ya da Kızılcahamam'da toprağa verileceği kaydedildi..."


Hürriyet
http://www.hurriyet.com.tr/kaya-tirmanisi-senliginde-korkunc-kaza-40610860

“…Kumluca’ya bağlı Yazır Mahallesi’ndeki Olympos mevkiinde dün gerçekleştirilen kaya tırmanış şenliği kapsamında tırmanış yapan Dağcılık Federasyonu Karabük Temsilcisi Cansu Nur Özkalp, dengesini kaybederek düştü. Şenliğe katılanların çağırdığı sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Cansu Nur Özkalp, ambulansla ağır yaralı halde Kumluca Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Özkalp, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Özkalp’in cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na götürüldü…”

 

  • Cansu Nur Özkalp
    1995
    -YOK-
Top