Loading…
16-07-2023
Türkiye - Hakkari - Cilo Dağı
Cilo Buzulları, Hakkari
Yürüyüş
Düşme
Bilinmiyor
4
2
-

Hakkari’deki Cilo Dağı’nda yer alan buzulların üzerinde yürüyen 4 kişilik bir grup, buzulların kırılması sonucu oluşan çukura düştü.

Kazada Hakime Koç ve Mehmet Aydın hayatını kaybetti.

 

Konu ile ilgili kamuoyunda çıkan haberler kaynak belirtilerek direkt alıntılanmıştır.

SÖZCÜ
https://www.sozcu.com.tr/2023/gundem/son-dakika-cilo-buzullarindan-aci-haber-hakime-kocun-cansiz-bedenine-ulasildi-7746740/

Cilo Buzulları’ndan acı haber! Koç ve Aydın’ın cansız bedenlerine ulaşıldı

Hakkari'deki Cilo Buzulları bölgesinde iki gün önce buz kütlesi altında kalan Hakime Koç ve Mehmet Aydın'ın cansız bedenlerine ulaşıldı. 

Gezi amacıyla Hakkari'ye gelen doğasever grubu, pazar günü 4 bin 135 rakımlı Cilo-Sat Dağları'na çıktı.

Gruptaki Kemal ve Gülay Avcu çifti ile Mehmet Aydın ve Hakime Koç, buzulların kırılması sonucu boşluğa düştü. İhbar üzerine bölgeye Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin yaptığı çalışmayla Avcu çiftinin yeri tespit edildi. Çift, ekiplerin 2 saatlik çalışmasıyla halatla kurtarılarak helikopterle Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

ARAMALARA PROFESYONEL EKİPLER KATILDI

Şırnaklı coğrafya öğretmeni Mehmet Aydın ile Adalet Bakanlığında memur olarak çalışan Hakime Koç’un aranmasına ise bu sabah saatlerinde yeniden başlandı. Çalışmalara İstanbul, Sakarya ve Bursa’dan gelen mağara, dağcı ve buzul tırmanışçı ekipleri de katıldı.

 

AYDIN’IN CENAZESİ DE ÇIKARILDI

Ekiplerin çalışmaları sonucu Hakime Koç’un ardından Mehmet Aydın’ın cansız bedenine de ulaşıldı. Aydın’ın naaşının 18 metre derinlikten çıkarıldığı belirtildi.

 

 • Hakime Koç
  Bilinmiyor
  Bilinmiyor
  -YOK-
 • Mehmet Aydin
  Bilinmiyor
  -YOK-
Top